Rozhodující pro volbu bydlení v mobilní dřevostavbě není až tak typ samotného obydlí, ale především lokalita a pozemek. Ačkoli se to nezdá, budete v interiéru trávit méně času než v městském bytě, i když samozřejmě velmi záleží na tom, abyste se uvnitř cítili bezpečně a útulně.
Rok v mobilním domě
Jaro – dřevěné mobilní domy se zpravidla pokládají na patky nebo betonový základ na pozemku, který je veden jako rekreační. Nemusí jít nutně o stavební parcelu, k trvalému pobytu vám stačí evidenční číslo a většina zájemců o tento způsob bydlení preferuje především klid a pohodu, daleko od civilizačních vlivů velkoměst. Na jaře se navíc vše probouzí k životu a vy to můžete pozorovat z první ruky. Vyplatí se v sousedství objektu vztyčit pergolu, nechat postavit terasu s posezením, abyste mohli lépe vnímat tu okolní krásu. Kvetoucí azalky, macešky, pampelišky, sedmikrásky, tulipány, růže, narcisy a hyacinty – to vše váš život nesmírně obohatí a brzy zjistíte, že na zahradě pobýváte mnohem více hodin, než uvnitř.
Léto – zahradní bazén, úroda třešní, rybízu, angreštu, meruněk, domácí rybízový koláč, posezení s kábou na terase s přáteli, teplé letní večery pod pergolou – domů se jdete v podstatě jen vyspat, a pokud pracujete z domova, můžete si notebook vzít na zahradu. V létě se obecně tráví doma nejméně času, slunce totiž láká chodit ven a délka slunečního svitu bývá v naší zeměpisné šířce až 16 hodin.
Podzim – začínáme se více zdržovat doma, ale i podzim dokáže být venku krásný. Padající listí a babí léto je za slunečného počasí nádherné a i když se hlásí ranní mlhy, není to důvod k depresi. Stačí zatopit v krbových kamnech a máte po starostech.
Zima – vytápění dřevem se v mobilních dřevostavbách realizuje nejčastěji. Dřevo navíc voní a vytvoří úplně jinou atmosféru, než elektrokotel s radiátory nebo přímotopy. Navíc je tento způsob vytápění i nejlevnější. A teď je ten správný čas zahrát si šachy, pochutnat si na něčem dobrém a alespoň na hodinku se projít ven na čerstvý vzduch.